Дванадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизам: на алкоголь, тютюн, паливо тощо |

Акцизи

№8(12) | 04.09.2018 р.

Доброго дня!

Це – вже дванадцятий (і восьмий у 2018 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки пройшов цілий місяць; подій за цей час сталося не дуже багато, але нам все одно є про що розповісти.

Цього разу ми:

  • визначимося, чи є реалізація електронних сигарет підакцизною операцією;
  • нагадаємо, за якими цінами здійснюється продаж тютюнових виробів у роздрібній мережі;
  • з’ясуємо, чи потрібно звітувати про максимальні роздрібні ціни на тютюн для кальяну;
  • проконсультуємо, як округлювати розрахунки у разі продажу алкоголю та тютюну, аби не було штрафів;
  • визначимося, як оподатковувати акцизом експортовані підакцизні товари.

Гарного вам читання!

***

Реалізація електронних сигарет: чи оподатковується вона акцизним податком?
Миколаївські податківці зауважили, що перелік підакцизних товарів із зазначенням видів товарів згідно з УКТ ЗЕД і ставок акцизного податку визначено ст. 215 ПКУ. Відповідно до пп. 215.3.2 ПКУ до підакцизних товарів належать тютюнові вироби, тютюн і промислові замінники тютюну за кодами 2401, 2402 10 00 00, 2402 20 90 10, 2402 20 90 20, 2403 згідно з УКТ ЗЕД.

Серед перелічених товарів немає електронних сигарет. Саме тому електронні сигарети та змінні картриджі до них не є підакцизними товарами згідно з ПКУ та їх реалізація на сьогодні не оподатковується акцизним податком.

Проте наразі вже розроблено та зареєстровано на сайті ВРУ законопроект №8601-1 щодо визначення та оподаткування електронних сигарет. За ним передбачається встановити ставку акцизного податку на рідину, яка використовується в електронних сигаретах у розмірі 2 грн за 1 мілілітр.

Про це ми писали ось тут.

За якими цінами здійснюється продаж тютюнових виробів у роздрібній мережі
Продаж сигарет (з фільтром, без фільтру) та цигарок у роздрібній мережі здійснюється за цінами, не вище за максимальні роздрібні ціни, встановлені виробниками або імпортерами товарів, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Тобто до максимальної роздрібної ціни (100%) додається акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами 5%. Вартість тютюнових виробів, вище за яку не дозволено їх реалізацію, можна отримати, помноживши максимальну роздрібну ціну (вказану на пачці) на 1,05.

Таке роз'яснення надала ДФС у Львівській області.

Декларувати максимальні роздрібні ціни на тютюн для кальяну не потрібно
Харківські податківці у своїй ІПК від 21.08.2018 р. №3625/ІПК/20-40-40-01-16 нагадали, що за пп. 1 п. 3 роз. III Порядку №359 в декларації про максимальні роздрібні ціни (МРЦ) слід зазначати лише сигарети без фільтра, цигарки за кодом УКТ ЗЕД 2402 20 90 10 та сигарет з фільтром за кодом УКТ ЗЕД 2402 20 90 20.

Саме тому декларування МРЦ на тютюнові вироби, що класифікуються за кодом 2403 11 00 00 УКТ ЗЕД та до яких застосовується специфічна ставка акцизного податку, діючим законодавством не передбачено.

Наш коментар до ІПК – за посиланням.

Як округлювати розрахунки у разі продажу алкоголю та тютюну, аби не було штрафів?
В індивідуальній консультації від 02.08.2018 р. №3395/6/99-99-14-05-01-15/ІПК ДФС надала рекомендації щодо заокруглення розрахунків при продажу алкоголю та тютюну. А саме:

  • роздрібних продавців алкогольних напоїв при округленні слід враховувати, що їхні ціни не можуть бути нижчими за мінімально оптово-відпускні або роздрібні ціни;

  • роздрібних продавців тютюнових виробів, при заокругленні варто врахувати, що їхня ціна не може бути вищою за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку.

При неврахуванні цих обмежень на торговців алкоголем та тютюном чекатимуть штрафи, передбачені ст. 17 Закону №481. Наразі цей штраф становить 100% вартості проданого алкоголю чи тютюну з порушенням, але не менше 10 000 гривень.

Про це докладніше читайте у нашому коментарі.

Експортуємо підакцизні товари: що з акцизом?
Відповідно до пп. 213.2.1 ПКУ експорт підакцизних товарів платником податку не підлягає оподаткуванню акцизним податком.

Але товари вважаються експортованими, якщо їх вивезення засвідчене належно оформленою митною декларацією. Це ж стосується випадку, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) - у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація.

Тобто тільки факт належного оформлення митної декларації звільнить від оподаткування акцизним податком експортовані товари. Про це ми розповідали у своєму коментарі (для передплатників) до індивідуальної податкової консультації від 26.07.2018 р. №3274/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Ви отримали цей лист, оскільки підписались на тематичні розсилки від «Дебету-Кредиту».
Щоб відмовитись від цієї розсилки, перейдіть за посиланням.

Якщо Ви не бачите нашу розсилку або бачите тільки її частину, натисніть "показати картинки". Щоб упевнитися, що наші листи будуть надходити до Вас, додайте адресу info@dtkt.ua до Вашого персонального білого списку.